MAGDALENA MILCZEWSKA
DYREKTOR

Jestem nauczycielką mianowaną oraz trenerką. Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku edukacja początkowa z reedukacją. Ukończyłam kurs zarządzania oświatą. Aktualnie piszę pracę doktorską na temat wspierania refleksyjności nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Kierowałam projektami i programami o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Pomaga mi w tym doświadczenie, które zdobyłam jako instruktor harcerski.

UCZESTNICZYŁAM W WIELU PROJEKTACH W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+, CO UMOŻLIWIŁO ZDOBYCIE SZEROKIEJ WIEDZY I DOŚWIADCZEŃ Z ZAKRESU EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ.

Obserwowałam, jak wygląda wychowanie i edukacja przedszkolna w Finlandii, Estonii, na Islandii, we Włoszech, Hiszpanii, Belgii, Francji, Turcji i na Łotwie.

Współtworzyłam również koncepcję Warszawskiego Centrum Edukacji Przyrodniczej i Rekreacji „Folwark Bródno”, w ramach którego działa Zielone Przedszkole.
Jestem autorką wielu artykułów z zakresu wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Prowadzę szkolenia dla nauczycieli oraz studentów pedagogiki, szczególnie z zakresu edukacji matematycznej, metod aktywizujących, w tym metody projektów badawczych. Zdobyłam nagrodę Burmistrza Dzielnicy Warszaw Targówek za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz oświaty warszawskiej.

Prywatnie jestem mamą dwóch córek: Julii i Hani.

ANNA KUK – NOWAKOWSKA
ZASTĘPCA DYREKTORA

Jestem absolwentką magisterskich studiów na Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku Terapia Pedagogiczna. Ukończyłam również studia podyplomowe na dwóch kierunkach: Elementarnej pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z terapią pedagogiczną oraz Organizacja i zarządzanie placówkami oświatowymi. Wzbogacałam również swoją wiedzę i umiejętności biorąc aktywny udział w wielu kursach, warsztatach, szkoleniach czy konferencjach. Zdarzyło mi się również uczyć przyszłych nauczycieli prowadząc przedmiot na wyższej uczelni im. Bogdana Jańskiego w Warszawie. Jestem couchem i trenerem umiejętności rodzicielskich. Wspieram również pary podczas zajęć w szkole rodzenia.

 Prywatnie jestem bardzo szczęśliwą osobą, która uwielbia podróże, realizuje swoje pasje i delektuje się czasem spędzanym z rodziną i przyjaciółmi. Interesuję się zdrowym odżywianiem-kuchnią wolną od cukru, dziecięcym designem oraz wszelkimi technicznymi kreatywnymi działaniami. Najbardziej lubię tworzyć coś nowego z zapomnianych i pozornie niepotrzebnych rzeczy i oglądać seriale na które warto zmarnować czas. Ostatnio odkrywam na nowo „Małego Księcia”. Jestem nauczycielką z wyboru i powołania. Nawet urodziny obchodzę 1 września.

JUSTYNA DZIEWULSKA
NAUCZYCIELka - BRZOZY

Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Specjalizuję się w pedagogice przedszkolnej i rewalidacyjnej. Dotychczas pracowałam z grupą mieszaną wiekowo. Obserwacja dzieci w tak zróżnicowanym wieku, zachęciała mnie do zagłębiania się w pedagogikę Marii Montessori. Działania usprawniające wzbogacałam asystując w zajęciach indywidualnych z dziećmi z zaburzeniami w rozwoju. Ukończyłam liczne kursy pomagające wspierać rozwój małego dziecka m.in. kurs języka migowego, metodę W. Sherborne, sensoplastykę, terapię ręki, techniki dramowe i inne.

Pracując z dziećmi staram się stworzyć im przestrzeń do działania, aby same mogły odkrywać otaczający je świat. Praca w Zielonym Przedszkolu stanowi dla mnie wyzwanie, jednocześnie otwiera mi nowy obszar do realizacji swoich niezliczonych pasji i pomysłów, które bywają czasem szalone.

Prywatnie jestem mamą Igi, która jest dla mnie inspiracją w życiu osobistym, jak również w pracy zawodowej. Moją pasją jest samodzielne tworzenie pomocy dydaktycznych dla dzieci, a moja córka zawsze jest pierwszym testerem.

AGNIESZKA ZAREMBA
POMOC NAUCZYCIELEK - BRZOZY

Swoje doświadczenie z dziećmi zdobyłam mieszkając większą część swojego życia w Libii, tam też prowadząc własne przedszkole z garstką Polonii mieszkającą wówczas ze mną. To było wyzwanie, które nauczyło mnie jak można pomóc dzieciom z innych regionów i zakątków świata, a także zmienić ich los. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą, która uwielbia spędzać czas z rodziną. Interesują mnie podróże, dobra arabska kuchnia i wycieczki rowerowe. Kocham przyrodę i zieleń. Pracując z dziećmi czuję, że życie jest wspaniałe i kolorowe.

milena PIWNIK - ROKITA
NAUCZYCIEL - SOSNY

Ukończyłam studia magisterskie na wydziale Polonistyki zostając Filologiem Polskim ze specjalnością logopedyczną. Jako mama postanowiłam spełnić swoje marzenie i podyplomowo ukończyłam studia na kierunku Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Od dwóch lat łącze ze sobą pracę i bycie mamą dwójki przedszkolaków. Już jako mała dziewczynka wiedziałam, że chce „zostać Panią z przedszkola”. Jestem pedagogiem z zamiłowania.  Każde dziecko jest dla mnie wyjątkowe i do każdego podchodzę indywidualnie.  Każdy dzień to dla mnie okazja do nauki mam świeże podejście, jestem otwarta i kreatywna. Najważniejsze jest dla mnie dobro dziecka i to bym mogła pokazać mu drogę jak stać się dobrym i szczęśliwym człowiekiem który będzie potrafił czerpać wiedzę i wykorzystywać ją w swoim życiu. W wolnych chwilach uczę się fotografii i z pasją oddaje się projektowaniu i urządzaniu wnętrz. 

JOANNA NARUĆ
NAUCZYCIELKA - SOSNY

Swoją przygodę z pedagogiką zaczęłam już w harcerstwie gdzie pokochałam aktywnie spędzany czas na świeżym powietrzu i obcowanie z przyrodą. Swój tytuł magistra zdobyłam z filologii angielskiej pisząc o swoim ukochanym pisarzu- Williamie Shakespearze. Odkąd pamiętam zawsze kochałam książki i tak zostało mi do dziś. Chciałabym swoją miłością zarazić dzieci aby rozwijały swoją wyobraźnię i podróżowały po wielu magicznych miejscach. Po studiach zaczęłam pracować jako niania, a potem w różnych szkołach językowych uczyłam dzieci języka angielskiego. Właśnie te doświadczenia utrwaliły moją miłość do dzieci i ich naturalnego optymizmu i radości z odkrywania. Postanowiłam kontynuować moją naukę na Akademii Pedagogiki Specjalnej gdzie ukończyłam Wychowanie Przedszkolne i wczesnoszkolne. Praca z dziećmi jest dla mnie bardzo inspirująca i satysfakcjonująca a w Zielonym Przedszkolu łączy się wiele moich pasji. W wolnym czasie lubię również obejrzeć dobry serial lub spotkać się z przyjaciółmi.

SHALINI YADAV
LEKTORKA - SOSNY

My name is Shalini Yadav and I am from India. I am living here in Warsaw since last 5 years. I completed my master’s degree in English Literature, I have 2 years of experience teaching in kindergarten. I love reading, drawing, music and cooking. I will be your child’s kindergarten English teacher this year. I am looking forward to an exciting and productive year with the children. I love teaching at kindergarten! My aim as a teacher is to help children discover the joy of learning and to help each child develop a strong belief in his or her own ability. I also want them to do their best. It is also primary importance to me that my students appreciate and respect other people opinion and differences.

DOMINIKA KOŻUCHOWSKA
NAUCZYCIELKA - SOSNY

Ukończyłam studia magisterskie z pedagogiki specjalnej na specjalności: profilaktyka społeczna z resocjalizacją na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Ponadto mam kwalifikacje z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz czteroletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Jestem osobą uśmiechniętą i pozytywnie nastawioną do życia. Potrafię być wyrozumiała i cierpliwa, ale także konsekwentna i odpowiedzialna. Cały czas się rozwijam i kształcę, by być jeszcze lepsza w tym, co robię. Bardzo lubię dzieci i pracę z nimi. Od zawsze miałam kontakt z dziećmi, ponieważ mam czwórkę młodszego rodzeństwa i często jako starsza siostra pomagałam rodzicom w opiece nad nimi. Poza tym uwielbiam podróżować, czytać książki, śpiewać i gotować. Wolny czas najchętniej spędzam na łonie natury spacerując lub jeżdżąc rowerem. W pracy z dziećmi najważniejsze są dla mnie ich samopoczucie i bezpieczeństwo, a przy tym przekazanie im jak najwięcej wartościowych treści.

JUSTYNA MRÓZ
NAUCZYCIELKA - ŚWIERKI

Ukończyłam studia I stopnia Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie studiuję również na UW Pedagogikę Przedszkolną i Wczesnoszkolną z Terapią. Zdarzyło mi się również dawno temu ukończyć studia wyższe na kierunku ekonomia w Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji w Kielcach.
W zawodzie nauczycielki wychowania przedszkolnego pracuję od 5 lat. Praca z dziećmi to jest to coś w czym się odnajduję, ponieważ świat dziecka jest dla mnie czymś wspaniałym i bardzo często mniej skomplikowanym niż świat dorosłych. Bardzo często jest tak, że to ja uczę się od dzieci, bo to przecież tacy mali odkrywcy i naukowcy.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną Tomasza i mamą Dawida i Wiktora oraz posiadaczką cudownego psa Baxtera. Rodzina jest dla mnie najważniejsza i to głównie stąd czerpię moją życiową energię.
Uwielbiam podróże, wędrówki górskie i książki, które zabierają mnie w inny świat. Bardzo cenię czas spędzony z rodziną i czasami przyjemność sprawia mi sprzątanie.

KATARZYNA WAWRYŁO
NAUCZYCIELKA - ŚWIERKI

Jestem wieczną optymistką, mamą niesamowitego chłopca oraz fanką uprawiania sportu – pływanie, jazda na rowerze, żeglarstwo, rolki. W wolnym czasie czytam książki o dzieciach, a z synem dla dzieci. Od 2009 roku pracuję z dziećmi. Daje mi to dużo satysfakcji. Wierzę, że każdy problem można rozwiązać, a każde dziecko może być szczęśliwe. W domu nie mamy telewizora więc jesteśmy trochę nie na czasie, ale za to czas spędzamy kreatywnie i na sportowo, bo bycie mamą to zarazem największe wyzwanie i największa przygoda. Propaguję idee wzajemnego szacunku i partnerskich relacji zarówno w domu, jak i w pracy.

MAGDALENA STĘPNOWSKA
LEKTORKA - ŚWIERKI

Being a teacher is a lot of fun for me. I love to use my creativity and follow children, their cognitive curiosity, and conduct experiments together. In my classes, we learn by experiencing with all our senses, so we often get dirty. I am passionate about music that accompanies me in my classes along with dance. Through Blues, Jazz, and Soul, I develop the musical potential of children. The most important thing at work for me is the emotional comfort of children and their safety, because only on this foundation can they develop effectively. I have many years of experience working with children. Jasper Juul, Marshall Rosenberg, Weronika Sherborne, and Maria Montessori are inspiring people for me. I am a speech therapist, clinical audiophonologist, and pedagogue. I have completed a certified FCE course which allows me to work in English. I have completed numerous courses and I am constantly improving my qualifications.

DOMINIKA WODZIŃSKA-BURKACKA
NAUCZYCIELKA - TOPOLE

Od wczesnych lat dorosłości marzyłam o pracy z dziećmi. Doświadczenie zdobywane przy prowadzeniu drużyn harcerskich, praca jako au pair w Anglii i Irlandii nie mogła mnie zaprowadzić nigdzie indziej niż na studia pedagogiczne i do pracy w przedszkolu, w którym będę mogła połączyć swoja pasję z wiedzą i umiejętnościami. W pracy kieruję się zasada traktowania dziecka jako podmiotowej, pełnowartościowej osoby, do której odnoszę się z należytym szacunkiem i zrozumieniem dla jego uczuć i potrzeb. W obszarze moich zawodowych zainteresowań i fascynacji można znaleźć leśną edukację, rodzicielstwo bliskości i pracę z dziećmi metoda Marii Montessori. Prywatnie jestem spełnioną mama dwuletniego Klimka i szczęśliwa mężatka pewnego mężczyzny.

ANNA GRUSZKOŚ
ASYSTENTKA NAUCZYCIELA - ŚWIERKI

Z wykształcenia jestem pedagogiem. Ukończyłam licencjat w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie na kierunku Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza, natomiast studia magisterskie kontynuowałam na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku Profilaktyka Społeczna i Resocjalizacja.
Kontakt z dziećmi mam odkąd sięgam pamięcią. Opiekowałam się młodszym kuzynostwem, a także zajmowałam czas zabawami najbliższym sąsiadom.
Pochodzę z małej wsi na Podkarpaciu, gdzie wychowywałam się wśród zieleni oraz w otoczeniu zwierząt.
W wolnym czasie uwielbiam czytać książki, oglądać ciekawe filmy oraz podróżować.

monika sztukiewicz
lektorka - brzozy

MARTA ROSTEK
NAUCZYCIELKA - TOPOLE

Moje zainteresowanie pedagogiką pojawiło się w dzieciństwie. Pamiętam, że będąc w przedszkolu bardzo chciałam zostać nauczycielką i być taka jak moja ówczesna wychowawczyni- uśmiechnięta, spokojna, „z głową pełną pomysłów”. Moim pierwszym wychowankiem był mój młodszy brat. Zamiłowanie z przedszkolnych lat skłoniło mnie do podjęcia studiów pedagogicznych na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Studiowałam Wychowanie Przedszkolne z Edukacją Wczesnoszkolną, później Terapię Pedagogiczną, a obecnie kończę Surdopedagogikę. Miałam okazję prowadzić Koło Naukowe, co umożliwiło mi wzięcie udziału w różnego rodzaju szkoleniach i warsztatach. Zdobyta wiedza oraz liczne praktyki w placówkach oświatowych pozwoliły mi zgłębić temat funkcjonowania i potrzeb dziecka. Posiadam też doświadczenie w pracy jako animator czasu wolnego oraz wychowawca kolonijny. Dodatkowo ukończyłam roczny kurs na Asystenta Osoby Niepełnosprawnej. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki i tańca! Należę do zwolenników aktywności fizycznej. W pracy z dziećmi zależy mi na budowaniu relacji, opartej na wzajemnym szacunku i empatii.

MAŁGORZATA GACA
LEKTORKA - TOPOLE

Nauczanie – to u nas rodzinne. Próbowałam się od tego wykręcić zostając aktorką scen muzycznych i dziennikarką, ale natury nie oszukam. Studiowałam filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytecie w Białymstoku. Magistrem zostałam w 2017 roku. Angielskiego uczyłam się od przedszkola. Na studiach zaczęłam udzielać prywatnych lekcji. Znajomość tego języka potwierdziłam zdając cambridgeowski egzamin FCE. Mimo, iż poznawałam angielski głównie przez native speakerów, najwięcej zawdzięczam jednej z polskich nauczycielek, mówiącej wyłącznie po angielsku. Teraz sama chcę naśladować tę metodę nauczania. Wierzę, że dziecko najefektywniej uczy się przez zabawę i rozmowę. Dlatego staram się, aby zajęcia były ciekawe i zabawne, a z dziećmi dużo rozmawiam. Po angielsku oczywiście!

MAGDALENA JEDNOROWSKA
POMOC NAUCZYCIELEK - TOPOLE

Kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi wiele mnie nauczyło i dało ogrom satysfakcji. Największym wyzwaniem i jednocześnie nieopisanym szczęściem okazało się pojawienie na świecie mojego synka, Kazika. On codziennie pokazuje mi, jak cieszyć się życiem. Jak mawiał Korczak: „Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.” Tą myślą kieruję się w pracy z dziećmi. Uważam, że każdy człowiek jest wyjątkowy i ma w sobie dobro. Wiele radości sprawia mi gotowanie słuchając głośno muzyki. Najbardziej cenny jest dla mnie czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi

Marcelina Kołodziej
NAUCZYCIELKA - JODŁY

Ukończyłam studia I stopnia na specjalności Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna oraz II stopnia na specjalności Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna z Terapią Pedagogiczną na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas studiów brałam udział w innowacyjnym projekcie „Laboratorium Edukacji Przyszłości”, dzięki któremu poszerzyłam swoje kwalifikacje zawodowe. Nauczycielem zostałam z powołania, a praca z dziećmi sprawia mi wiele radości. Z zaciekawieniem obserwuje ich rozwój, to w jaki sposób poznają świat i wszystko co ich otacza. Uwielbiam podróże, długie spacery, jazdę na rolkach i górskie wędrówki. Moimi największymi pasjami są rośliny, których stale przybywa w moim domu, oraz najpiękniejsze spośród ptaków – flamingi.

AGATA OSTROWSKA - CIĄPAŁA
NAUCZYCIELKA - JODŁY

Jestem absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku pedagogika ze specjalnością praca społeczno-wychowawcza z dzieckiem i rodziną oraz licencjackich ze specjalnością edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Systematycznie poszerzam swoją wiedze i umiejętności podczas kursów m.in. rozwiązywanie konfliktów w oparciu o kręgi naprawcze, podstawy porozumienia bez przemocy, funkcjonowanie przedszkoli leśnych, Pomelody-edukacja muzyczna, metoda projektów badawczych.

Pracując z dziećmi stawiam na relacje i dawanie małym ludziom szans na samodzielne odkrywanie świata. W Zielonym Przedszkolu każdego dnia odkrywam, jak niezwykłe pomysły na rozwijanie swojej wiedzy i umiejętności mają dzieci, jeśli tylko mają na to przestrzeń.

Prywatnie jestem mamą Tadeusza. W wolnym czasie podróżuję, oglądam filmy i seriale. Moją największą pasją jest tworzenie małych i większych „dzieł sztuki” oraz pomocy dydaktycznych dla dzieci.

MARTA KOLENDA
LEKTORKA - JODŁY

I graduated from Kazimierz Wielki University in Bydgoszcz and University of Social Studies in Łódź. Currently I’m finishing my combined TEFL course, together with Teaching Young Learners. I used to work in London. I love being with children because everyday I can learn something new from them. I have two years experience in billingual preschool. Working with children I focus on independence, curiosity and empathy. In my leisure time I like swimming, cycling, running and travelling. Personally I’m a happy mother of two years old Julek.

AGNIESZKA OCIMEK
NAUCZYCIELKA - BRZOZY

Moja przygoda z dziećmi rozpoczęła się na studiach zootechnicznych. Pracowałam dorywczo jako opiekunka, a w czasie drzemek dzieci uczyłam się o układach pokarmowych kóz i krów. Czyż to nie jest wymowne w kontekście profilu Zielonego Przedszkola? Zaraz po skończeniu studiów inżynierskich na SGGW na wspomnianej zootechnice, rozpoczęłam studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, kierunek Pedagogika Specjalna, ze specjalnością wczesne wspomaganie rozwoju z wychowaniem przedszkolnym. Wraz z rozpoczęciem studiów, podjęłam też pracę w przedszkolu leśnym, w którym nauczyłam się pracy w NVC oraz w bliskości. Szybko „złapałam bakcyla” i zanim się obejrzałam byłam już wychowawczynią grupy. Do kadry Zielonego Przedszkola wchodzę więc z czteroletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i wielkim entuzjazmem. Prywatnie – uwielbiam wieś, a tam tańczyć na boso w trawie głośno śpiewając ulubione piosenki.

ANETA KRZEMIŃSKA
asystentka NAUCZYCIELi - JODŁY

Jestem osobą kreatywną, zawsze uśmiechniętą, kochającą świat i wszystko co z nim związane. Uwielbiam podróże, które kształcą moja osobowość i dają mi dużo satysfakcji.

Jako osoba z pasją, lubiąca przygody, dobrą kuchnię oraz interesującą literaturę społeczno –obyczajową szukam odbicia w lustrze dnia codzienności.

Łącząc swoje zainteresowania z cechami charakteru z ukontentowaniem wprowadzam w życie rzesze dzieci.

Wolne chwile staram się spędzać aktywnie na wolnym powietrzu, a przede wszystkim jestem zwolenniczką długich wycieczek rowerowych z moją rodziną lub znajomymi.

Prywatnie jestem mamą 15-letniej Julii.

BARBARA CIBOREK
LEKTORKA

ADRIANNA RASZKIEWICZ
NAUCZYCIELKA

Jestem absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego w Instytucie Pedagogiki na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna oraz Turystyki i Rekreacji na Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia. Bycie z dziećmi jest dla mnie ciekawym doświadczeniem, uczeniem się siebie i rozwijaniem jako człowiek. Z przyjemnością obserwuje jak odkrywają i eksplorują siebie i
otoczenie, lubię słuchać ich spostrzeżeń, perspektywy. W budowaniu relacji z dziećmi ważne jest dla mnie uczenie się szacunku dla siebie samych i dla innych, rozpoznawanie i nazywanie naszych emocji i potrzeb, akceptacja oraz zaufanie. Lubię podejmować aktywność fizyczną w różnej formie, przebywać blisko natury, szczególnie w lesie, czytać książki oraz praktykować jogę.

 

AGNIESZKA AMZEL
PSYCHOLOG

Skończyłam psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz podyplomowe studia o kierunku Rehabilitacja Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi na Uniwersytecie Warszawskim uzyskując kwalifikacje do pracy z dziećmi z autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi zaburzeniami rozwoju.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w niepublicznych przedszkolach, szkole, poradni psychologiczno-pedagogicznej, stowarzyszeniu.

Przez ostatnie lata pracowałam na Oddziale Zaburzeń Wieku Rozwojowego w przychodni rehabilitacyjnej. Od sześciu lat współpracuję z integracyjnym przedszkolem. Prowadzę także prywatny gabinet rozwoju i terapii.

Poszukując swojej drogi zawodowej wyspecjalizowałam się w diagnozie i terapii zaburzeń rozwoju małych dzieci. Szczególnie bliskie są mi zagadnienia związane ze spektrum autystycznym.

Praca z dziećmi i na rzecz dzieci jest moim powołaniem. Już w szkole podstawowej przebywanie z maluchami dawało mi dużo szczęścia. Stale się uczę i rozwijam, aby jak najlepiej rozumieć potrzeby i możliwości dzieci i móc na nie jak najpełniej odpowiadać. Uczę się przy tym dbać o swoje potrzeby i granice : ) Jestem osoba refleksyjną, nieustannie poszukującą najlepszych rozwiązań służących dzieciom. Głód wiedzy i poszukiwanie odpowiedzi na kolejne pytania dotyczące rozwoju człowieka doprowadził mnie do wielkiej fascynacji niedyrektywnymi metodami wychowania i terapii. Za niezbędny czynnik służący rozwojowi dziecka uważam nawiązanie z nim pozytywnej relacji i dbanie o dużą dawkę radości : )

MARTA KURKIEWICZSP
SPECJALISTA DO SPRAW ŻYWIENIA

Specjalista do spraw żywienia, dietoterapeuta dzieci i młodzieży.

W Zielonym Przedszkolu realizuje autorski projekt edukacji ekologiczno-żywieniowej oraz udziela konsultacji żywieniowych.

Działaczka proekologiczna, propagatorka rozwoju kooperatyw spożywczych.

Z wykształcenia zootechniczka, pedagożka i dietoterapeutka dziecięca. Specjalizuje się w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu.

ZUZANNA SZCZĘSNA-GAWEŁ
LOGOPEDA

Jestem absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej kierunek Społeczna Psychologia Kliniczna.
W 2010 roku ukończyłam podyplomowe studia z logopedii (Pedagogium Wyższa Szkoła Pedagogiki Resocjalizacyjnej w Warszawie).
Jestem również terapeutą Integracji Sensorycznej I i II stopnia, posiadam certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej. Od 2009 roku diagnozuję oraz prowadzę terapię w zakresie SI.
Ponad to jestem dyplomowaną terapeutką terapii uwagi słuchowej Metodą Tomatisa (Instytut Fizjologii i patologii słuchu w Kajetanach) oraz posiadam certyfikat oraz uprawnienia do diagnozy oraz prowadzenia Terapii Ręki (aCentrum)

JĘDRZEJ SKAWINA
FIZJOTERAPEUTA