MAGDALENA MILCZEWSKA
DYREKTOR

Jestem nauczycielką mianowaną oraz trenerką. Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku edukacja początkowa z reedukacją. Ukończyłam kurs zarządzania oświatą. Aktualnie piszę pracę doktorską na temat wspierania refleksyjności nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Kierowałam projektami i programami o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Pomaga mi w tym doświadczenie, które zdobyłam jako instruktor harcerski.

UCZESTNICZYŁAM W WIELU PROJEKTACH W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+, CO UMOŻLIWIŁO ZDOBYCIE SZEROKIEJ WIEDZY I DOŚWIADCZEŃ Z ZAKRESU EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ.

Obserwowałam, jak wygląda wychowanie i edukacja przedszkolna w Finlandii, Estonii, na Islandii, we Włoszech, Hiszpanii, Belgii, Francji, Turcji i na Łotwie.

Współtworzyłam również koncepcję Warszawskiego Centrum Edukacji Przyrodniczej i Rekreacji „Folwark Bródno”, w ramach którego działa Zielone Przedszkole.
Jestem autorką wielu artykułów z zakresu wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Prowadzę szkolenia dla nauczycieli oraz studentów pedagogiki, szczególnie z zakresu edukacji matematycznej, metod aktywizujących, w tym metody projektów badawczych. Zdobyłam nagrodę Burmistrza Dzielnicy Warszaw Targówek za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz oświaty warszawskiej.

Prywatnie jestem mamą dwóch córek: Julii i Hani.

ANNA KUK – NOWAKOWSKA
ZASTĘPCA DYREKTORA

Jestem absolwentką magisterskich studiów na Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku Terapia Pedagogiczna. Ukończyłam również studia podyplomowe na dwóch kierunkach: Elementarnej pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z terapią pedagogiczną oraz Organizacja i zarządzanie placówkami oświatowymi. Wzbogacałam również swoją wiedzę i umiejętności biorąc aktywny udział w wielu kursach, warsztatach, szkoleniach czy konferencjach. Zdarzyło mi się również uczyć przyszłych nauczycieli prowadząc przedmiot na wyższej uczelni im. Bogdana Jańskiego w Warszawie. Jestem couchem i trenerem umiejętności rodzicielskich. Wspieram również pary podczas zajęć w szkole rodzenia.

 Prywatnie jestem bardzo szczęśliwą osobą, która uwielbia podróże, realizuje swoje pasje i delektuje się czasem spędzanym z rodziną i przyjaciółmi. Interesuję się zdrowym odżywianiem-kuchnią wolną od cukru, dziecięcym designem oraz wszelkimi technicznymi kreatywnymi działaniami. Najbardziej lubię tworzyć coś nowego z zapomnianych i pozornie niepotrzebnych rzeczy i oglądać seriale na które warto zmarnować czas. Ostatnio odkrywam na nowo „Małego Księcia”. Jestem nauczycielką z wyboru i powołania. Nawet urodziny obchodzę 1 września.

JUSTYNA DZIEWULSKA
NAUCZYCIEL - BRZOZY

Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Specjalizuję się w pedagogice przedszkolnej i rewalidacyjnej. Dotychczas pracowałam z grupą mieszaną wiekowo. Obserwacja dzieci w tak zróżnicowanym wieku, zachęciała mnie do zagłębiania się w pedagogikę Marii Montessori. Działania usprawniające wzbogacałam asystując w zajęciach indywidualnych z dziećmi z zaburzeniami w rozwoju. Ukończyłam liczne kursy pomagające wspierać rozwój małego dziecka m.in. kurs języka migowego, metodę W. Sherborne, sensoplastykę, terapię ręki, techniki dramowe i inne.

Pracując z dziećmi staram się stworzyć im przestrzeń do działania, aby same mogły odkrywać otaczający je świat. Praca w Zielonym Przedszkolu stanowi dla mnie wyzwanie, jednocześnie otwiera mi nowy obszar do realizacji swoich niezliczonych pasji i pomysłów, które bywają czasem szalone.

Prywatnie jestem mamą Igi, która jest dla mnie inspiracją w życiu osobistym, jak również w pracy zawodowej. Moją pasją jest samodzielne tworzenie pomocy dydaktycznych dla dzieci, a moja córka zawsze jest pierwszym testerem.

AGNIESZKA ZAREMBA
POMOC NAUCZYCIELI - BRZOZY

Swoje doświadczenie z dziećmi zdobyłam mieszkając większą część swojego życia w Libii, tam też prowadząc własne przedszkole z garstką Polonii mieszkającą wówczas ze mną. To było wyzwanie, które nauczyło mnie jak można pomóc dzieciom z innych regionów i zakątków świata, a także zmienić ich los. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą, która uwielbia spędzać czas z rodziną. Interesują mnie podróże, dobra arabska kuchnia i wycieczki rowerowe. Kocham przyrodę i zieleń. Pracując z dziećmi czuję, że życie jest wspaniałe i kolorowe.

JOANNA PISARKIEWICZ
NAUCZYCIEL - SOSNY

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam tam studia licencjackie na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna oraz studia magisterskie na kierunku edukacja integracyjna i włączająca. Aktualnie jestem również studentką Psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na specjalności Wspieranie rozwoju i kształcenia. W ramach studiów uczestniczyłam w projekcie Dobra praktyka kluczem do profesjonalizmu w edukacji. Dzięki niemu poznałam w teorii i w praktyce pracę metodą projektów badawczych. Pochodzę z małej wsi na Północnym Mazowszu, położonej wśród rzek i lasów, gdzie moi rodzice prowadzą własne gospodarstwo. Od zawsze więc miałam kontakt ze zwierzętami oraz z przyrodą. Jako najstarsza z piątki rodzeństwa, już od najmłodszych lat uczyłam się odpowiedzialności, szacunku i troski o drugiego człowieka oraz nawiązywania kontaktu z najmłodszymi. Każdą wolną chwilę staram się spędzać aktywnie – biegam, jeżdżę na rolkach, poznaję nowe miejsca, maluję. Zielone Przedszkole jest więc dla mnie miejscem, gdzie spotykają się moje pasje – praca z najmłodszymi, kontakt z naturą oraz aktywne działanie i rozwijanie własnych zainteresowań.

JOANNA NARUĆ

Swoją przygodę z pedagogiką zaczęłam już w harcerstwie gdzie pokochałam aktywnie spędzany czas na świeżym powietrzu i obcowanie z przyrodą. Swój tytuł magistra zdobyłam z filologii angielskiej pisząc o swoim ukochanym pisarzu- Williamie Shakespearze. Odkąd pamiętam zawsze kochałam książki i tak zostało mi do dziś 🙂 Chciałabym swoją miłością zarazić dzieci aby rozwijały swoją wyobraźnię i podróżowały po wielu magicznych miejscach. Po studiach zaczęłam pracować jako niania, a potem w różnych szkołach językowych uczyłam dzieci języka angielskiego. Właśnie te doświadczenia utrwaliły moją miłość do dzieci i ich naturalnego optymizmu i radości z odkrywania. Postanowiłam kontynuować moją naukę na Akademii Pedagogiki Specjalnej gdzie ukończyłam Wychowanie Przedszkolne i wczesnoszkolne. Praca z dziećmi jest dla mnie bardzo inspirująca i satysfakcjonująca a w Zielonym Przedszkolu łączy się wiele moich pasji. W wolnym czasie lubię również obejrzeć dobry serial lub spotkać się z przyjaciółmi.

SHALINI YADAV
LEKTOR - SOSNY

My name is Shalini Yadav and I am from India. I am living here in Warsaw since last 5 years. I completed my master’s degree in English Literature, I have 2 years of experience teaching in kindergarten. I love reading, drawing, music and cooking. I will be your child’s kindergarten English teacher this year. I am looking forward to an exciting and productive year with the children. I love teaching at kindergarten! My aim as a teacher is to help children discover the joy of learning and to help each child develop a strong belief in his or her own ability. I also want them to do their best. It is also primary importance to me that my students appreciate and respect other people opinion and differences.

MILENA PODZIEWSKA
NAUCZYCIEL

Jestem absolwentką Uniwersytetu w Białymstoku. Ukończyłam tam studia licencjackie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Obecnie jestem również studentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wychowałam się w pięknej wsi położonej na Podlasiu, gdzie zawsze z przyjemnością mogę zajmować się zwierzętami i roślinami. Stale uczy mnie to cierpliwości, wytrwałości i szacunku do wciąż nieodkrytej i zaskakującej mnie przyrody. Wolny czas lubię spędzać na świeżym powietrzu z rodziną, która jest dla mnie bardzo ważna, latem nad jeziorami, a zimą na nartach.

JUSTYNA MRÓZ
NAUCZYCIEL - ŚWIERKI

Ukończyłam studia I stopnia Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie studiuję również na UW Pedagogikę Przedszkolną i Wczesnoszkolną z Terapią. Zdarzyło mi się również dawno temu ukończyć studia wyższe na kierunku ekonomia w Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji w Kielcach.
W zawodzie nauczycielki wychowania przedszkolnego pracuję od 5 lat. Praca z dziećmi to jest to coś w czym się odnajduję, ponieważ świat dziecka jest dla mnie czymś wspaniałym i bardzo często mniej skomplikowanym niż świat dorosłych. Bardzo często jest tak, że to ja uczę się od dzieci, bo to przecież tacy mali odkrywcy i naukowcy.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną Tomasza i mamą Dawida i Wiktora oraz posiadaczką cudownego psa Baxtera. Rodzina jest dla mnie najważniejsza i to głównie stąd czerpię moją życiową energię.
Uwielbiam podróże, wędrówki górskie i książki, które zabierają mnie w inny świat. Bardzo cenię czas spędzony z rodziną i czasami przyjemność sprawia mi sprzątanie.

KATARZYNA WAWRYŁO
NAUCZYCIEL - ŚWIERKI

Jestem wieczną optymistką, mamą niesamowitego chłopca oraz fanką uprawiania sportu – pływanie, jazda na rowerze, żeglarstwo, rolki. W wolnym czasie czytam książki o dzieciach, a z synem dla dzieci. Od 2009 roku pracuję z dziećmi. Daje mi to dużo satysfakcji. Wierzę, że każdy problem można rozwiązać, a każde dziecko może być szczęśliwe. W domu nie mamy telewizora więc jesteśmy trochę nie na czasie, ale za to czas spędzamy kreatywnie i na sportowo, bo bycie mamą to zarazem największe wyzwanie i największa przygoda. Propaguję idee wzajemnego szacunku i partnerskich relacji zarówno w domu, jak i w pracy.

DOMINIKA WODZIŃSKA-BURKACKA
NAUCZYCIEL - ŚWIERKI

Od wczesnych lat dorosłości marzyłam o pracy z dziećmi. Doświadczenie zdobywane przy prowadzeniu drużyn harcerskich, praca jako au pair w Anglii i Irlandii nie mogła mnie zaprowadzić nigdzie indziej niż na studia pedagogiczne i do pracy w przedszkolu, w którym będę mogła połączyć swoja pasję z wiedzą i umiejętnościami. W pracy kieruję się zasada traktowania dziecka jako podmiotowej, pełnowartościowej osoby, do której odnoszę się z należytym szacunkiem i zrozumieniem dla jego uczuć i potrzeb. W obszarze moich zawodowych zainteresowań i fascynacji można znaleźć leśną edukację, rodzicielstwo bliskości i pracę z dziećmi metoda Marii Montessori. Prywatnie jestem spełnioną mama dwuletniego Klimka i szczęśliwa mężatka pewnego mężczyzny.

ANNA GRUSZKOŚ
ASYSTENT NAUCZYCIELA - ŚWIERKI

Z wykształcenia jestem pedagogiem. Ukończyłam licencjat w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie na kierunku Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza, natomiast studia magisterskie kontynuowałam na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku Profilaktyka Społeczna i Resocjalizacja.
Kontakt z dziećmi mam odkąd sięgam pamięcią. Opiekowałam się młodszym kuzynostwem, a także zajmowałam czas zabawami najbliższym sąsiadom.
Pochodzę z małej wsi na Podkarpaciu, gdzie wychowywałam się wśród zieleni oraz w otoczeniu zwierząt.
W wolnym czasie uwielbiam czytać książki, oglądać ciekawe filmy oraz podróżować.

ALEKSANDRA MATUSZNA-SKIBA
NAUCZYCIEL - TOPOLE

Jestem absolwentką Wydziału Nauk Pedagogicznych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyłam pedagogikę specjalną z edukacją wczesnoszkolną, terapię pedagogiczną z edukacją włączającą oraz studia podyplomowe na kierunku zarządzanie oświatą. Pracę pedagoga rozpoczęłam w 2012 w jednej z największych sieci przedszkoli w Warszawie prowadząc grupę żłobkową aż do zerówki włącznie, objęłam także stanowisko kierownicze w jednej z placówek. Ukończone kursy m.in. z „Metody Dobrego Startu”, „Bajkoterapii” czy „Terapii ręki” dały mi możliwość poszerzenia wiedzy w teorii oraz przede wszystkim w praktyce. W pracy z dziećmi zależy mi na tym, aby metodami aktywizującymi ich działania w grupie dawać im jak najczęstszą możliwość współpracy ze sobą w grupach lub parach. W wolnym czasie czytam publikacje znakomitego psychologa Philipa Zimbardo, a przyjemność sprawia mi gotowanie dla rodziny. Jestem szczęśliwą żoną i mamą.

ELIZA LIPCZYŃSKA
NAUCZYCIEL - TOPOLE

Od dzieciństwa w stadninie spędzałam od zawsze każdą wolną chwilę. Pomagałam przy zwierzętach, ale również w sadzie, na polu i w ogrodzie. Tamten czas nauczył mnie wielu umiejętności, których między blokami w mieście bym nigdy nie nabyła: szacunku do przyrody, obserwacji wszystkiego i zadawania pytań, dostrzegania piękna w prostych rzeczach… Słońce, wiatr, deszcz, trawa pod bosymi stopami…. Jestem absolwentką szkoły hodowania koni. Aktualnie cały czas dokształcam się na kierunkach pedagogicznych. Potrzeba ukończenia szkoły na tym kierunku wynikła w związku z podjęciem pracy w przedszkolu terapeutycznym. Od prawie 4 lat jestem bardzo szczęśliwa matką. Macierzyństwo wniosło wiele dobrego do mojego życia. Jest radością, ale i wyzwaniem. Fascynuje mnie obserwowanie, jak wolność dawna synowi w podejmowaniu decyzji i akceptowanie przez niego logicznych konsekwencji jego działań wpływa na rozwój, dojrzałość i samodzielność. Aktualnie w wolnym czasie maluje obrazy, zdobię i maluje paznokcie oraz robię zabawki hand made. Lubię piec ciasta i robić zdrowe słodycze.

MAŁGORZATA GACA
LEKTOR - TOPOLE

Nauczanie – to u nas rodzinne. Próbowałam się od tego wykręcić zostając aktorką scen muzycznych i dziennikarką, ale natury nie oszukam. Studiowałam filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytecie w Białymstoku. Magistrem zostałam w 2017 roku. Angielskiego uczyłam się od przedszkola. Na studiach zaczęłam udzielać prywatnych lekcji. Znajomość tego języka potwierdziłam zdając cambridgeowski egzamin FCE. Mimo, iż poznawałam angielski głównie przez native speakerów, najwięcej zawdzięczam jednej z polskich nauczycielek, mówiącej wyłącznie po angielsku. Teraz sama chcę naśladować tę metodę nauczania. Wierzę, że dziecko najefektywniej uczy się przez zabawę i rozmowę. Dlatego staram się, aby zajęcia były ciekawe i zabawne, a z dziećmi dużo rozmawiam. Po angielsku oczywiście!

GABRIELA SZYMAŃSKA
POMOC NAUCZYCIELA - TOPOLE

Będąc już w wieku Państwa dzieci przyroda stanowiła dla mnie bardzo ważny element mojej codzienności. Miałam szczęście trafić do przedszkola z ogromnym terenem zielonym, dającym wspaniałą przestrzeń dla wyobraźni i zabaw. Wspomnienia przedszkolne mają specjalne miejsce w moim sercu, przedszkole stanowi integralną część mojego szczęśliwego dzieciństwa a smak dzikich jabłek z ogromnej, starej jabłoni pamiętam do dziś. Jestem przekonana, że dzięki staraniom moich rodziców by zapewnić mi jak najwięcej kontaktu z naturą oraz tak dobrze zapewniającym mi to, wyjątkowym przedszkolu zupełnie swobodnie rozwinęła się we mnie ogromna empatia, twórcze myślenie, zaradność i ogromny szacunek dla przyrody. Zabawek moich czy przedszkolnych nie pamiętam zupełnie, za to niesamowite królestwa w niskich gałęziach i konarach drzew oraz przepisy na zupy z piasku, żołędzi i kwiatów pamiętam do dziś. Być może właśnie dlatego mimo (jeszcze!) braku wykształcenia pedagogicznego, świetnie dogaduję się jak równa z równym z dziećmi i mimo jednoczesnej pracy i studiów chętnie podejmowałam się opieki nad dziećmi prywatnie. Skończyłam studia Afrykanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim a moja praca dyplomowa dotyczy szkolnictwa wczesnoszkolnego oraz podstawowego w Kenii. Wierzę, że moja wiedza zdobyta na Wydziale Orientalistycznym sprzyja rozumieniu odmienności i wyjątkowości każdego z Państwa dzieci z osobna. Prywatnie chętnie udzielam się jako wolontariuszka oraz aktywistka a czas wolny uwielbiam spędzać z rodziną, na długich spacerach z przyjaciółmi oraz podróżach.

VANESSA GAWIDZIEL
NAUCZYCIEL - JODŁY

Ukończyłam studia I stopnia Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie oraz studia II stopnia Terapia Pedagogiczna również na tej samej uczelni. Jestem nauczycielem z 3 letnim stażem pracy, byłam nauczycielem – wychowawcą w grupie 2,5-3 latków. Ukończyłam kurs glottodydaktyki i glottoterapii. Jestem osobą pełną energii, uwielbiam sport, pływanie było moją największą pasją, trenowałam i startowałam w zawodach. Uwielbiam bawić się z dziećmi, one pozwalają mi pozostać dzieckiem w ciele dorosłej osoby.

MARTA KOLENDA
LEKTOR - JODŁY

I graduated from Kazimierz Wielki University in Bydgoszcz and University of Social Studies in Łódź. Currently I’m finishing my combined TEFL course, together with Teaching Young Learners. I used to work in London. I love being with children because everyday I can learn something new from them. I have two years experience in billingual preschool. Working with children I focus on independence, curiosity and empathy. In my leisure time I like swimming, cycling, running and travelling. Personally I’m a happy mother of two years old Julek.

ANETA KRZEMIŃSKA
POMOC NAUCZYCIELA - JODŁY

Jestem osobą kreatywną, zawsze uśmiechniętą, kochającą świat i wszystko co z nim związane. Uwielbiam podróże, które kształcą moja osobowość i dają mi dużo satysfakcji.

Jako osoba z pasją, lubiąca przygody, dobrą kuchnię oraz interesującą literaturę społeczno –obyczajową szukam odbicia w lustrze dnia codzienności.

Łącząc swoje zainteresowania z cechami charakteru z ukontentowaniem wprowadzam w życie rzesze dzieci.

Wolne chwile staram się spędzać aktywnie na wolnym powietrzu, a przede wszystkim jestem zwolenniczką długich wycieczek rowerowych z moją rodziną lub znajomymi.

Prywatnie jestem mamą 11-letniej Julii.

AGNIESZKA AMZEL
PSYCHOLOG

Skończyłam psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz podyplomowe studia o kierunku Rehabilitacja Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi na Uniwersytecie Warszawskim uzyskując kwalifikacje do pracy z dziećmi z autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi zaburzeniami rozwoju.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w niepublicznych przedszkolach, szkole, poradni psychologiczno-pedagogicznej, stowarzyszeniu.

Przez ostatnie lata pracowałam na Oddziale Zaburzeń Wieku Rozwojowego w przychodni rehabilitacyjnej. Od sześciu lat współpracuję z integracyjnym przedszkolem. Prowadzę także prywatny gabinet rozwoju i terapii.

Poszukując swojej drogi zawodowej wyspecjalizowałam się w diagnozie i terapii zaburzeń rozwoju małych dzieci. Szczególnie bliskie są mi zagadnienia związane ze spektrum autystycznym.

Praca z dziećmi i na rzecz dzieci jest moim powołaniem. Już w szkole podstawowej przebywanie z maluchami dawało mi dużo szczęścia. Stale się uczę i rozwijam, aby jak najlepiej rozumieć potrzeby i możliwości dzieci i móc na nie jak najpełniej odpowiadać. Uczę się przy tym dbać o swoje potrzeby i granice : ) Jestem osoba refleksyjną, nieustannie poszukującą najlepszych rozwiązań służących dzieciom. Głód wiedzy i poszukiwanie odpowiedzi na kolejne pytania dotyczące rozwoju człowieka doprowadził mnie do wielkiej fascynacji niedyrektywnymi metodami wychowania i terapii. Za niezbędny czynnik służący rozwojowi dziecka uważam nawiązanie z nim pozytywnej relacji i dbanie o dużą dawkę radości : )

ZUZANNA SZCZĘSNA-GAWEŁ
LOGOPEDA

Jestem absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej kierunek Społeczna Psychologia Kliniczna.
W 2010 roku ukończyłam podyplomowe studia z logopedii (Pedagogium Wyższa Szkoła Pedagogiki Resocjalizacyjnej w Warszawie).
Jestem również terapeutą Integracji Sensorycznej I i II stopnia, posiadam certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej. Od 2009 roku diagnozuję oraz prowadzę terapię w zakresie SI.
Ponad to jestem dyplomowaną terapeutką terapii uwagi słuchowej Metodą Tomatisa (Instytut Fizjologii i patologii słuchu w Kajetanach) oraz posiadam certyfikat oraz uprawnienia do diagnozy oraz prowadzenia Terapii Ręki (aCentrum)